fbpx
 

GirişimciYüksel Metin

Yüksel    Metin,    çeşitli    yayınlara    yazılar hazırladı.    2018 yılında
ÖZEM ÜMİTKÖY ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ ’ni kurdu.

Yüksel METİN, 1975 Uşak doğumlu ilk-orta ve lise öğrenimini Uşak’ta yaptı. Halen Anadolu Üniversitesi felsefe bölümü öğrencisidir.

Evli ve bir çocuk babasıdır. Özel eğitim alanında deneyimi bulunmamaktadır. Girişimci olarak bu alanda faaliyet göstermektedir.

Ankara-Ümitköy’de bulunan Özem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, özel eğitimin gerektirdiği nitelik ve özel eğitim etiği içerisinde kalarak bilimsel normları ülkemiz gerçeklerini dikkate alarak uygulamaya çalışan zihinsel, eşitmə, otistik, bedensel engelliler ile destek eğitime ihtiyacı olan akademik başarısızlık yaşayan öğrencilere: seanslı, yarım gün, tam gün ve etüt ile iş eğitimi uygulama alanı bulunan bir kurumdur.

Özem Xüsusi Təhsil və Reabilitasiya Mərkəzi, biznes təlim bölmələri, təhsilin ilkin qiymətləndirilməsi, proqramın inkişafı, proqram tətbiqi, ve uyguladığı programın etkililiğini ölçen, iş başı eğitim programları alanlarında özgün modelleriyle ülkemizdeki özel eğitim uygulamalarına katkıda bulunmaktadır.

Özem Xüsusi Təhsil və Reabilitasiya Mərkəzi, özel gereksinimli bireyleri, temel eğitimden bireylerin üretime katılmasına kadar olan süreçte destekleyerek, onların toplumla bağlarını kuvvetlendirmektedir.

Sağlıklı insan: Çalışan ve seven insandır.Sigmund FREUD

“BAZI İNSANLAR ÖZEL, BAZILARI ÖZELLİKLİDİR
ÖZEM’de her birey ilerler.

özem özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi ankara

BİZE ULAŞINÖzüm Xüsusi təhsil

Ünvan
Mutlukent Mahallesi Binsesin Saytı
1961. CD. Yox:15 Ümitköy Çankaya-Ankara
Telefon
0312 236 15 40
0312 236 15 41
0312 236 15 42
0531 655 43 38
E-poçt
bilgi@ozem.com.tr

ÖDÜLLER VE SERTİFİKALARMehmet Mıdık

Bu bölümde Özem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 'nin kurucusu Mehmet Mıdık ile ilgili Sertifikalar ve Ödüller yer almaktadır.
 • Sertifikalar
 • Ödüller

Mehmet MIDIK, xüsusi təhsil ve klinik psikoloji alanında profesyonel çalışma için gerekli tüm sertifikalara sahiptir. Özel eğitim alanında yayınlanmış bir kitap bölümü ve 12 adet sözlü bildirisi mevcuttur. Halen özel bir üniversitede yarı zamanlı öğretim görevliliği yapmaktadır. Mehmet MIDIK Özem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin genel politikaları ile öğretimin bireyselleştirilmesi, uzman iş başı eğitim programlarının yürütülmesi ve aile eğitimlerinin bilimsel normlarda yürütülmesini sağlamaktadır.

 • 2000-2005
  Yılları arasında Özem’in rehabilitasyon sistemini oluşturmuştur.
 • 2005-2008
  Özem sistemini veriler doğrultusunda güncellemiştir.
 • 2008-2019
  Özem sisteminin özel gereksinimli bireylerin gereksinimlerini karşılamak üzere modifikasyon çalışmalarını yürütmüştür.

Özem ve Mehmet MIDIK 23 yıllık deneyimleri sürecinde birden fazla ödüle aday gösterilmiştir. Ödül takdimi için birden fazla davet almışlardır. Ancak bu davetlerin hiç birine olumlu yanıt verilmemiştir. Bizim için en anlamlı ve bizi en çok motive eden ödül, özel gereksinimli bireyin yeterliliğinin artması sonucu ailenin yaşam kalitesinin artarak, ailelerdeki umutsuzluk beklentisinin azaldığını görmektir. Davete katılmadığımız ödüller.

 • 2002: Aile eğitimi katılım oranı en yüksek kurum ödülü.
 • 2004: En teknolojik kurum ödülü.
 • 2005: En çok bilimsel yayın yapan kurum ödülü.
 • 2018: Etik değerlere bağlılık ödülü.

Özel eğitimde en etkili ödül sürekli ilerlemedir.

Özem Xüsusi Təhsil və Reabilitasiya MərkəziÜnvan
Mutlukent Məhəlləsi
Binsesin Saytı 1961. CD.
Yox:15 Ümitköy
Çankaya/Ankara
BİZİ İZLƏÖZEM Sosial Mediada
Bizi sosial mediada izləyin,məlumatınız üçün.
BİZİ ARAYIN

Veb saytımızda sizə ən yaxşı təcrübəni təqdim etmək üçün kukilərdən istifadə edirik.. Bu saytdan istifadə etməyə davam etsəniz, bunu qəbul etdiyinizi güman edirik. Kuki Siyasəti

Veb saytımızda sizə ən yaxşı təcrübəni təqdim etmək üçün kukilərdən istifadə edirik.. Bu saytdan istifadə etməyə davam etsəniz, bunu qəbul etdiyinizi güman edirik.

Dörddəbir